AIRSOFT FUN CAMP

Kolonia militarna dla fanów dynamicznych rozgrywek, speedsoftu oraz airsoftowych gier LARP.

Airsoft Fun Camp 2022

Jest to obóz ASG przygotowany specjalnie dla osób w wieku 12 – 18 lat lubiących kreatywny i aktywny wypoczynek. Ta specyficzna kolonia militarna jest nasycona najpopularniejszymi scenariuszami airsoftowymi, LARP’ami i szkoleniami nastawionymi głównie na dynamiczne rozgrywki ASG i speedsoft oraz współpracę w drużynie. W trakcie obozu realizujemy również 3 dniowy Milsim z elementami LARP oraz pojazdami militarnymi.

Zapewniamy:

Cena z własną repliką

Wraz z repliką należy zabrać wszystko co jest potrzebne do jej działania (kulki bio, baterie, magazynki)

Cena z wypożyczeniem replik obozowych

Sprawdź nasz arsenał!

Terminy turnusów
Turnus I 26.06.2022 - 9.07.2022 (14 dni)
Turnus II 10.07.2022 - 23.07.2022 (14 dni)
Turnus III 24.07.2022 - 06.08.2022 (14 dni)
Turnus IV 07.08.2022 - 20.08.2022 (14 dni)

Ilość aktualnie wolnych miejsc:

Turnus I
Wolne miejsca 0%
Turnus II
Wolne miejsca 0%
Turnus III
Wolne miejsca 0%
Turnus IV
Wolne miejsca 0%

Etap szkoleniowy

Wprowadzenie

Zajęcia na obozie Airsoft Fun Camp zaczynamy od szkolenia BHP wyjaśniającego regulaminy, prawidłowe zachowania w trakcie rozgrywek ASG oraz ćwicząc pierwszą pomoc.

Warsztat w zbrojowni

Nauka obsługi wyposażenia, osobisty trening strzelecki, personalizacja repliki oraz dołączanie dodatków do replik. Warsztat malowania replik. Nauka podstawowych czynności serwisowych (wymiana gumki hop-up, rozebranie i złożenie gearbox'a i inne).

Speedsoft

Szybka rozgrywka turniejowa podczas której uczestnicy sami budują osłony i zasłony z dostępnych materiałów na swojej części pola. Kreatywna konfrontacja w której liczą się nie tylko umiejętności strzeleckie, ale również współpraca i taktyka.

CQB

Przygotowanie do walki na krótkich dystansach, w ograniczonej przestrzeni, w budynkach i terenie zabudowanym oraz taktyki walki w tych warunkach.

IPSC

Dynamiczny turniej strzelecki na specjalnie przygotowanym torze. Oceniany pod kątem bezpieczeństwa, celności oraz szybkości sprawdzian umiejętności strzeleckich.

Taktyka zielona

Podstawy działań w zespole w terenie leśnym. Techniki patrolowe, podstawowe small unit tactics w operacjach ofensywnych i defensywnych.

Scenariusze

Najbardziej grywalne i popularne scenariusze: rozgrywka w trybie battle royale i "kolos", zamach bombowy z CS'a, trouble in terrorist town ("mafia") i inne.

Nawigacja

Szkolenie z terenoznawstwa i nawigacji z kompasem i mapą a także zapoznanie się z systemem UTM. Praktyczne warsztaty w terenie.

Strzelectwo dynamiczne

Ćwiczenia strzeleckie w ruchu. Praca nad zwiększeniem wydajności strzeleckiej - celności, niezawodności, bezpieczeństwa oraz szybkości.

Shotgun & pistol party

Rozgrywki ASG tylko z replikami sprężynowymi (strzelby i repliki powtarzalne) i pistoletami.

MILSIM

Trzydniowy milsim z elementami LARP, w trakcie którego toczymy ciągłą rozgrywkę z przerwami na posiłki i wypoczynek. W trakcie LARPu możemy wcielić się w przemytnika kontrabandy, bojownika ruchu anarcho-kapitalistycznego lub członka kartelu gdzieś w fikcyjnym świecie Ameryki Łacińskiej. Pokonaj wroga nie tylko siłą, ale i sprytem. Handluj bronią i zbieraj informację o wrogu. Zbieraj środki i zaopatrzenie do walki. Połącz siły regionalnych stronnictw i bojówek by zdominować pole bitwy i zaplanować sukces! Walka na specjalnie przygotowanym terenie z budynkami i umocnieniami, również z użyciem pojazdów. W trakcie tego etapu odbędzie się również nocna misja z taktycznym nocowaniem w terenie i racją MRE jako prowiant.

Tło fabularne

Przemytnicy i producenci cukru - to miejscowi rolnicy i rzemieślnicy, którzy po zmianie prawa w Runovos przeszli do podziemnej działalności. Ubierają się jak zwykli rolnicy i mieszkańcy prowincji. Nie noszą militarnych ubrań oraz oporządzenia by nie przyciągać wzroku policji antycukrowej oraz wojska. Zasobniki przystosowują sobie z cywilnych toreb i plecaków. Bojownicy - to mało dofinansowany i spontaniczny ruch oporu przeciwko nowej polityce rządu Runovos. Ich ubiór to często niekompletne lub nieujednolicone mundury wojskowe. Wyposażeni są w wojskowe oraz cywilne zasobniki taktyczne i kamizelki. Ich uzbrojenie to przeważnie broń starszego typu bez nowoczesnych modyfikacji i dodatków.

Ponadto warto przygotować stylizacje członków kartelu. To mocno dofinansowana grupa przestępcza. Uzbrojeni są w nowoczesne modele broni, posiadają często podobny styl doboru wyposażenia w obrębie oddziału czy całej komórki kartelu. Niektórzy przypominają do złudzenia prywatnych żołnierzy do wynajęcia (PMC).

Zachęcamy do wzbogacenia stylizacji LARP o własne pomysły oraz cechy charakterystyczne postaci w oparciu o własną kreatywność. Ważne jest, by były one możliwe do zaimplementowania do wykreowanego świata rozgrywki.

Arsenał

Podczas naszych obozów uczestnicy, którzy wykupili dostęp do naszej zbrojowni (dodatkowe 300 PLN) będą mogli korzystać z wymienionych poniżej replik. Należy mieć na uwadze, że wybór repliki będzie zależeć od pełnionej funkcji podczas tygodnia milsimowego lub od typu szkolenia. Część z naszych replik została zmodyfikowana przez HPAirsoft.eu.

Ograniczenia mocy replik

Maksymalne prędkości wylotowe kulki 0,20 g w stopach na sekundę (FPS). Te ograniczenia obowiązują każdego obozowicza przez cały czas trwania obozu. Na początku turnusu moc każdej repliki zostanie zmierzona za pomocą chronografu, dlatego należy przystosować swoją replikę do zasad panujących na naszych obozach.

Repliki CQB : ≤ 350 FPS

Repliki szturmowe: ≤ 450 FPS

Repliki wsparcia: ≤ 500 FPS

Repliki samopowtarzalne (DMR): ≤ 500 FPS

Repliki powtarzalne (wymagająca każdorazowo przeładowania): ≤ 550 FPS

Co zabrać?

Dla ułatwienia pakowania się na nasz obóz, sporządziliśmy poniżej dwie listy. Pierwsza zawiera rzeczy, które uważamy za niezbędne na obozie. Druga – przedmioty, które ułatwią branie udziału w zajęciach. Dodatkowo, rozwinęliśmy ten temat w osobnym artykule, do przeczytania którego gorąco zachęcamy.

konwój
prostest
partyzant
pojmany mieszkaniec runovos
walki w mieście
previous arrow
next arrow
Slider

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie i wyżywienie

Z powodu zmiany przepisów organizacyjnych określonych przez ustawę z dnia 29 maja 2020 roku, zakwaterowanie uczestników obozów militarnych w sezonie 2022, odbędzie się w 10 osobowych namiotach wojskowych, z maksymalną ilością 5 lokatorów. Wyżywienie stanowią 3 pełne posiłki. Podajemy dwudaniowe, domowe obiady oraz śniadania i kolacje w postaci bogatych, szwedzkich bufetów. Nasza kuchnia jest bardzo dobrze oceniana przez uczestników. Dostępna jest opcja wegetariańska, o chęci z jej skorzystania należy poinformować przy zgłoszeniu.

Dojazd

Nasz ośrodek zlokalizowany jest 15 km na zachód od Lęborka oraz 30 km na wschód od Słupska około 1 km od drogi krajowej numer 6. Pomagamy w odbiorze i odprawieniu (za pisemną zgodą opiekunów) uczestników z komunikacji zbiorowej w Lęborku lub Potęgowie (PKP i prywatni przewoźnicy). Aby poinformować nas o konieczności pomocy w transporcie, należy skorzystać z tego formularza. Rejestracja uczestników odbywa się pierwszego dnia obozu (wg terminów) w godzinach 10:00 – 14:30.

Filmy z poprzednich edycji

Shopping Basket