plakat_A4

Bony turystyczne – instrukcja

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 roku, dzięki nowelizacji tzw. ustawy covidowej, ważność bonów turystycznych została przedłużona do 30 września 2022 roku. Teraz, za pomocą bonu turystycznego, zapłacisz również za nasze obozy.

Kto jest uprawniony i jak go odebrać

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują niezależnie od poziomu dochodów.

Aby odebrać bon należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych.

Jak aktywować bon?

Więcej informacji

ASG Runowo i bon turystyczny

Do każdego z naszych obozów można od teraz dopłacić za pomocą bonu turystycznego. Jednakże przez ograniczenia systemu Polskiego Bonu Turystycznego, oferujemy jedynie wyrażenie chęci dopłaty do obozu za pomocą bonu turystycznego. Bon zostanie zrealizowany w dniu przyjazdu na obóz, podczas rejestracji uczestnika. Jeśli w dniu rozpoczęcia obozu bonu nie uda się zrealizować (na przykład został zrealizowany wcześniej), wymagana będzie płatność gotówką lub przelewem natychmiastowym. W przeciwnym wypadku uczestnik nie zostanie przyjęty na obóz.

Jak dodać bon do rezerwacji:

 1. Przejdź do strony asgrunowo.pl/rejestracja/bony-turystyczne/
 2. Wpisz PESEL uczestnika.
 3. Wybierz rezerwację, do której chcesz dodać bon.
 4. W następnym etapie wpisz kod obsługi płatności bonu (należy go pozyskać przez PUE ZUS) oraz kwotę jaka ma zostać pobrana z bonu.
 5. Po poprawnym przebiegu operacji zostanie wyświetlony komunikat „Bon został dodany prawidłowo.” a na adres e-mail, podany przy zapisie, zostanie wysłane potwierdzenie.

Dodatkowe informacje:

 • Aktualny stan rezerwacji można sprawdzić na stronie statusu.
 • Aby dodać bon turystyczny należy wpierw wpłacić zaliczkę.
 • Bon należy dodać przed wpłaceniem reszty należnej kwoty.
 • Do jednej rezerwacji może zostać dodany tylko jeden bon.
 • Po dodaniu bonu do rezerwacji nie należy zmieniać kodu obsługi płatności.
 • Aby anulować lub zmienić dane bonu proszę się z nami kontaktować drogą mailową.
 • W dniu rozpoczęcia obozu trzeba mieć dostęp do numeru telefonu podłączonego do PUE ZUS (system wysyła SMS z kodem potwierdzającym podczas aktywacji bonu).

Uwaga! Zastrzegamy sobie prawo do aktywowania pojedynczych bonów przed rozpoczęciem turnusu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Nie musisz wpisywać żadnych danych.